JAN GUNNAR HOFF – STILLE LYS

Tromsø Kulturhus

JAN GUNNAR HOFF – STILLE LYS – TROMSØ KULTURHUS 12.DESEMBER

 

Bodøs prisbelønte jazzpianist Jan Gunnar Hoff er tilbake i Tromsø med sin julekonsert STILLE LYS. De som har opplevd denne konserten husker det garantert som en stemningsfull og nær opplevelse, med vakker sceneregi og lyssetting. Med Hoffs lavmælte tolkninger av juleklassikere, både nordnorske og andre, senker publikum skuldrene og lar seg henføre!

 

Jan Gunnar Hoffs juleplate Stille lys, som ble utgitt i 2014 på den Grammy-vinnende label 2L

v/Morten Lindberg, er basis for denne konserten. Stille Lys inneholder kjente låter som Mitt

hjerte alltid vanker og Maria Menas vakre Home for Christmas i tillegg til nordnorske

juleklassikere fra Trygve Hoff, Terje Nilsen og Halvdan Sivertsen. Selvsagt får vi gjenhør

med Nordnorsk Julesalme, Bånsull i advent, Hjem te jul og Josefs julevise. Hoffs vakre

versjon av Barndomsminner framføres også på Stille lys –konserten, i tillegg til julesanger

som Deilig er jorden og Her kommer dine arme små m.m.

 

Jan Gunnar Hoff er en av Bodøs fremste musikere. Han har spilt med bl.a Pat Metheny, Alex Acuna og Mike Stern og gitt ut 27 album som artist og co-leader, bare i 2026 slipper han 3 album med internasjonale besetninger. Han har mottatt Buddy-prisen i jazz og Edvardprisen som komponist, i tillegg til kulturpriser fra kommune og fylke. Jan Gunnar Hoff er en Steinway Artist og han har vært nominert til både Spellemann og US Grammy Awards.

 

Hoff har spilt solokonserter i Den norske opera og i oktober 2026 spiller han solokonsert i ikoniske Sydney Opera house, Australia. Og i desember altså i Tromsø kulturhus!

Praktisk informasjon

Dette arrangementet er alkoholfritt og har fri aldersgrense.